Okolica Rezydencji SPA&Wellness Nad Wodospadem

Okolice Jagniątkowa i Jeleniej Góry słyną nie tylko ze wspaniałych krajobrazów i tras pieszych wycieczek. Zaledwie kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od rezydencji znajdą Państwo miejsca wyjątkowe, które warto odwiedzić.

 

Muzea, zabytki, ośrodki kultury:

 

Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie
ok. 300 m
Gerhart Hauptmann – niemiecki dramaturg i powieściopisarz, laureat Nagrody Nobla. Muzeum znajduje się w pięknej, neorenesansowej willi, w której większość życia spędził Hauptmann, otoczonej rozległym parkiem. W Domu zobaczyć można między innymi gabinet pisarza, jego bibliotekę, salę kominkową.

Zamek Chojnik
4 km
Ruiny Zamku Chojnik stanowią jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry. Położone na szczycie góry Chojnik ujmują swoją potęgą, wspaniałym widokiem, który podziwiać można z zamkowych murów i bogactwem historycznym.

Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze
4 km
Ekspozycje Muzeum skupiają się przede wszystkim na różnorodności i zachowaniu przyrody Parku Narodowego. Znajdują się tu także obiekty dokumentujące historię i etnografię regionu Karkonoszy oraz prezentujące tamtejszą florę i faunę.

Teatr Nasz w Michałowicach (spektakle, koncerty okołojazzowe, przez cały rok)
5 km
Prowadzony przez aktorskie małżeństwo Teatr swoim widzom oferuje spektakle kabaretowe i komediowe, programy autorskie i gościnne występy znanych artystów. Teatr działa przez cały rok, a szczegóły repertuaru poznać mogą Państwo na stronie internetowej: www.teatrnasz.pl.

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu
18 km
Kolekcja Muzeum ukazuje historię zabawkarstwa na przestrzeni 200 lat. Podziwiać tu można lalki, pojazdy, postaci z bajek, domki dla lalek itp. Muzeum to bardzo urokliwe miejsce, w którym wspaniale poczują się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Świątynia Wang w Karpaczu
18 km
Świątynia Wang to powstały na przełomie XII i XIII wieku obiekt sakralny, zbudowany w Norwegii, nad jeziorem Vang. Budowla jest oryginalnym przykładem sztuki norweskiej, który trafił do Karpacza w połowie XIX wieku. Budowla zachwyca zdobieniami, rzeźbami i niepowtarzalną atmosferą.

Atrakcje turystyczne:

PARK LINOWY TROLLANDIA w Szklarskiej Porębie
15 km
Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Jedności Narodowej – naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki.

System CIĄGŁEJ ASEKURACJI to 100 % bezpieczeństwa. Uczestnik zostaje wpięty do liny asekuracyjnej na początku trasy, swobodnie pokonuje przeszkody bez konieczności przepinania się, dopiero na końcu trasy zostaje wypięty z liny przez instruktora.

Na uczestników czekają dwie trasy linowe o różnym stopniu trudności. Pierwsza to zielona, której przeszkody zainstalowane są na wysokości od 4 do 10 m wysokości. Druga to czerwona o podniesionym stopniu trudności przeszkód zainstalowanych na wysokości od 6 do 18 m nad ziemią. Łącznie goście mają do pokonania 26 stanowisk o łącznej długości ok. 400 m.

KONTAKT: 661-220-004, 661-222-155, wwww.parkilinowe.pl


logo_poziom_termy_ceplickie_granatowy_wersja1
Termy Cieplickie
8 km
Termy Cieplickie to nowoczesny kompleks basenów przygotowany z myślą o całych rodzinach. Dzięki wielu atrakcjom zarówno entuzjaści sportu, zabawy jak i wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Blisko 1200 m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonałą lokalizację.

 

Ośrodki turystyczne i atrakcje przyrodnicze:

Szklarska Poręba i Wodospad Szklarki – 15 km
Jakuszyce – 22 km
Kowary – 21 km
Harrachov, Czechy – 30 km
Trasy turystyczne na Śnieżkę, Szrenicę, Śnieżne Kotły (www.karpacz.ig.pl).
Trasy narciarskie w Szklarskiej Porębie i Karpaczu.